top of page

I'm a title. Click here to edit me

MAATS, trencher-kanal açma makinaları, yönlendirilebilir yatay sondaj makinaları, mini çok ataşmanlı yükleyiciler, vakum ekskavatörler, yer altı boru ve kablo dedektörleri, yönlendirilebilir yatay sondaj takip sistemleri konusunda üretim yapan, Amerika menşeili DITCH WITCH firmasının Türkiye Tek Yetkili Satıcılığını 2009 yılının Mayıs ayından itibaren yapmaktadır. Maats tüm Ditch Witch müşterilerine profesyonel satış ve satış sonrası desteği ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Ditch Witch, Perry-Oklahoma’da faaliyet gösteren Charles Machine Works, Inc. tescilli markasıdır. Firma sahibi Ed Malzahn, dedesi tarafından 1902 yılında kurulmuş olan Malzahn Bro’s Blacksmith firmasını babası ile birlikte geliştirmiş ve 1940’lı yılların sonunda o zamanlar kazma ve kürek sayesinde insan gücü ile yapılan kanal-hendek açma işlerini daha hızlı yapmak için Dünya’da ilk defa trencheri üretmiştir.

 

Dünya’da ilk defa Ed Malzahn tarafından icat edilen ve aylarca süren çalışmalar sonrasında prototipi geliştirilen trencher, Ditch Witch Power (DWP) adıyla bilinmektedir. DWP-Ditch Witch Power, o zamanlar sadece yeraltı su hatları yapımında kullanılmaktayken günümüzde, yeraltı su, kanalizasyon, drenaj, doğalgaz, telekomünikasyon, kablo TV, fiber optik kablo döşeme işlerinde verimli olarak kullanılmaktadır.

 

Ditch Witch, Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Makinaları üretimine 1990 yılında başlamış olup, yönlendirmeyi sağlayan kazıcı uç sistemini geliştiren ve patentine sahip olan firmadır. Ditch Witch, “All Terrain” serisi Yönlendirilebilir Sondaj Makinaları ile sert kaya zeminlerde yönlendirme yapılmasını sağlayan makinaları üretmektedir. Ditch Witch, patenti kendisine ait olan “Çift Rodlu Sondaj Boruları”nı ve “Açılı Kaya başlığını-Rock Master” sistemlerini Dünya’da üreten tek firmadır. All Terrain serisi Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Makinaları ile başta çok sert kaya zeminler olmak üzere her türlü zemindeyönlendirilebilir sondaj yapılabilmektedir.

 

Günümüzde Ed Malzahn’ın liderliğindeki Charles Machines Works, Inc. firması yeraltı inşaat işlerinde kullanılan çok çeşitli makina, ekipman ve aletleri üretmektedir. Ditch Witch Ürün Hattı:

· Lastik tekerlekli ve paletli trençerler,

· Vibrasyonlu Yarser, (Vibrasyonlu yer altı kablo ve boru döşeyici)

· Asfalt-Kaya testeresi; kaya uçlu disk ile dar kanallar açabilen terencher,

· Arkasında yürünür tip trencherler,

· Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Makinaları,

· Sondaj Çamuru Karıştırma Sistemleri,

· Pneumatik-havalı yeraltı delik açma aletleri,

· Hidrolik boru patlatma metodu ile boru yenileme sistemleri,

· Elektronik yeraltı takip sistemleri( Yönlendirilebilir Yatay Sondaj için)

· Elektronik yeraltı kablo ve boru bulma dedektörleri,

· Yeraltı Radarı· Sondaj boruları,

· Sondaj aletleri (Kazma uçları, Sondaj deliği genişletme başlıkları ….)

· Vakumlu kazı sistemleri,

· Mini çok ataşmanlı yükleyiciler (mini skid steer loader),

· Mini çok ataşmanlı yükleyiciler için ataşmanlar,

· Paletli bekolu yükleyiciler,

· Paletli çok ataşmanlı taşıyıcılar,

· ZAHN Serisi çok ataşmanlı makinalar

 

Ditch Witch’in ürettiği ürünler, gelişmiş tasarıma, sağlam bir yapıya, uzun ömre, dayanıklılığa, kolay kullanıma ve güvenilirliğe sahiptir.

Ditch Witch, her zaman Dünya inşaat sektöründe yenilikleri ile öncü olmuş güvenilir bir isimdir. Ed Malzahn CEO’luk görevini torunu Tiffany Sewell-Howard’a devir etmiş olup; Tiffany, Malzhan ailesinde Ed’in büyükbabası Carl’dan itibaren beşinci nesli temsil ederek aile firmasını devam ettirmektedir.

 

Ditch Witch, 1950’lerde Perry/Oklahoma’da 120.000 m2’lik bir alana üretim tesislerini kurmuş ve bu tesislerde üretim, test, eğitim, araştırma ve geliştirme bölümleri ile faaliyet göstermektedir. Firmada 1300’den fazla kişi çalışmaktadır.

 

Ditch Witch ürünleri Amerikan Sanayi tarihinin önemli bir parçasıdır. Ditch Witch trencher, Fortunedergisi tarafından “Dünya’da üretilen en iyi 100 Amerikan ürününden birisi” olarak seçilmiştir. Ditch Witch, Amerikan Makina Mühendisleri Birliği-ASME tarafından 2002 yılında Bronz “Tarihte Dönüm Noktası” Plaketi ile ödüllendirilmiştir.

 

DITCH WITCH ÜRÜNLERİ

Trencher

Yönlendirilebilir

Yatay Sondaj

Kazısız Teknoloji

Elektronik Takip Sistemi Ve Görüntüleme

Mini / Paletli Kazıcı-Yükleyici

Vakumlu Ekskavatör

 

bottom of page